środa, 29 listopada 2017

Konkurs planszówkowy - wyniki!

http://www.planszowkiwedwoje.pl/2017/11/konkurs-planszowkowy-wyniki.html
Znamy zwycięzców! Wybranie najlepszych prac zajęło nam trochę czas, ale nie ma się co dziwić - wszystkie połączone miały prawie 190 tysięcy znaków! W pliku tekstowym dało to około 80 stron do uważnego przeanalizowania! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom! Spośród prawie 200 zgłoszeń byliśmy jednak zmuszeni wybrać jedynie 16...

Procedura wyboru prac:

Zgłoszeń było wiele, więc skrótowo podzielmy się tym, w jaki sposób przebiegał wybór tych najlepszych. Każde z nas przeczytało wszystkie zgłoszenia (Kasia zaczęła od początku pliku z nimi, ja od końca) i zaznaczyło te, które uważało za wyróżniające się. Bez obaw, wzięliśmy też pod uwagę te, które trafiły do spamu itd. Wspólne wybory na listę finałową trafiły z automatu, resztę musieliśmy przedyskutować. Każde z nas kilka razy postawiło na swoim, przez co do ścisłego finału wybraliśmy 21 zgłoszeń. Następnie drogą eliminacji odrzuciliśmy pięć, co dało nam 16 zwycięzców. Później poszło z górki: uszeregowaliśmy prace od najlepszej i na tej podstawie rozdzielaliśmy nagrody. W miarę możliwości były to te podane w mailach, w praktyce więc osoby podające kilka alternatyw miały większą szansę na otrzymanie tego, co chciały. Resztę (prace bez podanej nagrody lub te, których nie udało się dopasować) obdarowaliśmy niewybranymi wcześniej numerkami. Zajęło to trochę czasu, ale mamy nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni!

Laureaci (kolejność przypadkowa):

 • Krzysztof S. (soh...@gmail.com) nagroda nr 10 za opowiadanie w klimatach Colt Expressu
 • Robert S. (smy...@gmail.com) nagroda nr 8 za wierszyk o Wyspie Skye
 • Katarzyna "Wiedźma" M. nagroda nr 5 za urzędnicze Wsiąść do pociągu
 • Wojciech K. (wojt...@o2.pl) nagroda nr 1 za opowiadanie w klimatach PLO
 • Majka P. (par...@gmail.com) nagroda nr 2 za opowiadanie w klimatach Ashes
 • Ewa "Biedny Misiu" nagroda nr 12 za tekst o Ogródku
 • Jan J. (jed...@gmail.com) nagroda nr 6 za tekst o Puerto Rico
 • Agata Sz. (agata.w...@gmail.com) nagroda nr 11 za tekst o Terraformacji Marsa
 • Marcin "Czarny Kapelusz" M. nagroda nr 11 za tekst o Talismanie
 • Dominika Z. (domini...@gmail.com) nagroda nr 4 za tekst o Kotobiryncie
 • Piotr A. (ad...@wp.pl) nagroda nr 7 za tekst o wehikule czasu w postaci 7 Cudów świata
 • Kasia F. (kasi...@wp.pl) nagroda nr 9 za tekst o grze Grand Austria Hotel
 • Mateusz K. (mko...@gmail.com) nagroda nr 11 za tekst o Metalowym Trzewiku w 51. Stanie
 • Tomasz K. (tos...@gmail.com) nagroda nr 3 za tekst o Takenoko
 • Miłosz J. (jan...@gmail.com) nagroda nr 11 za wierszyk o Zombie 15
 • Sławomir K. (slaw...@gmail.com) nagroda nr 3 za tekst o grze Pandemic Legacy

Zwycięzców prosimy o kontakt mailowy i przesłanie nam adresu do wysyłki!


Partnerzy:

Nagrody w konkursie przygotowaliśmy dzięki pomocy:

https://www.facebook.com/TreflJokerLine/https://www.facebook.com/baldar.wydawnictwo/https://www.facebook.com/czachagame
https://www.facebook.com/wydawnictwogindie/https://www.facebook.com/FOXGAMESpl/https://www.facebook.com/gamesfactorypublishing/
https://www.facebook.com/sirmeeple/https://www.facebook.com/Hobbitypl/https://www.facebook.com/ImagineRealmStudio/

https://www.facebook.com/SpellGames/

15 komentarzy:

 1. Chciałbym wyrazić moje rozczarowanie wynikami konkursu, czy raczej postawą zarówno organizatorów jak i uczestników.
  Tematem było "Do realiów/świata/czasów jakiej gry planszowej chciałbyś się przenieść i dlaczego? Jaką pełniłbyś tam rolę?" a nie "Opowiadanie w klimacie ulubionej gry. Recenzja/tekst o wybranej grze". Takie zgłoszenia powinny zostać z miejsca odrzucone i niebrane pod uwagę. Wydaje mi się to lekko nie fair, ktoś kto trzymał się ram zadania i w kliku zdaniach odpowiedział na pytanie konkursowe nie miał szans z czterostronicowym opowiadaniem. ;)
  Dla jasności, nie brałem udziału w konkursie. Śledzę bloga i trochę mnie to uruchomiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka zgłoszeń nie spełniało wymogów formalnych, więc odpadło w przedbiegach - wszystkie nagrodzone prace zawierały dwie kluczowe rzeczy: tytuł gry, do której ktoś chciałby się przenieść i rolę, którą chciałby w niej pełnić. Formy zgłoszeń były bardzo różne, od wspomnianych opowiadań po wierszyki i jednozdaniowe odpowiedzi, wśród wybranych prac znaleźli się reprezentanci wszystkich stylów (np. odpowiedzi o Kotobiryncie i Takenoko były króciutkie, składały się chyba z jednego zdania każda).

   Co do dopisków obok zwycięzców (tekst o..., opowiadanie ...), to starałem się krótko scharakteryzować tekst - zarówno dla zwycięzcy, żeby wiedział, że to jego, jak i dla innych ;).
   - W.

   Usuń
 2. A ja chciałam napisać, że podziwiam organizatorów. Musieli rozpatrzeć prawie 200 zgłoszeń (!), wszystko przeczytać, ocenić, przedyskutować, na co na pewno poświęcili baaardzo dużo czasu. Śledząc bloga jestem przekonana, że organizatorzy ocenili prace rzetelnie i uczciwie. W opisie wyników jasno wskazali sposób rozstrzygania konkursu. Naprawdę doceniam Waszą pracę!
  Nie rozumiem poprzedniego komentarza i jego frustracji... Stąd osoba postronna wie, jakie prace i o jakiej długości tekstu zostały wyróżnione? A użycie w opisie sformułowania "opowiadanie o klimatach..." wcale nie musi oznaczać, że ktoś nie dotrzymał tematu konkursu lub napisał mega wypracowanie. Niemniej na marginesie wskazuję, że nakład pracy, staranne opracowanie tekstu i czas poświęcony na jego przygotowanie również należy brać pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dokładnie tak, jak piszesz: opowiadania spełniały wymogi formalne (podanie nazwy i roli). Dostałem nawet kilka pytań, czy odpowiedzi mogą być przesłane w formie zdjęcia/rysunku, więc jak widać wyobraźnia niektórych jest nieograniczona (ale tutaj trzymaliśmy się formy pisanej). Oczywiście nie było też tak, że wszystkie długie odpowiedzi trafiały na listę finałową bez zastanowienia, sporo dłuższych tekstów odpadło na rzecz tych jednozdaniowych :P.
   - W.

   Usuń
 3. Wiem, że to jest moment w którym z ludzi wychodzi cebula i każdy uważa że jego praca jest najlepsza. Praca, którą uważałam za najlepszą widzę że wygrała i to najważniejsze :D. Ale i tak ciekawi mnie czy faktycznie opowiadanie lub wierszyk w klimacie jakiejś gry było odpowiedzią na pytanie kim byś był i co byś robił. Jeśli tak to gratuluję i proszę żeby przy kolejnym konkursie zaznaczyć, że nie chodzi tylko o prostą odpowiedź na pytanie konkursowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W opisie konkursu wspominałem o kreatywnym podejściu do zadania. Niektórzy przesłali wierszyki, inni opowiadania, jeszcze inni zwykłe, proste odpowiedzi. Patrząc na wyniki, to 11 z 16 prac określiłbym krótkimi (a dwie z nich bardzo krótkimi). Ogólnie szukaliśmy czegoś, co nas zaciekawi lub poruszy jakieś inne struny. Pod uwagę braliśmy też styl odpowiedzi i jej staranność. Długość nie była jednym z kryteriów, którymi się kierowaliśmy. W przyszłości pomyślimy o jakimś ograniczeniu liczby znaków, bo sam nie spodziewałem się kilkustronicowych prac :P.
   - W.

   Usuń
  2. Okej, bo ja to zrozumiałam bardziej jako kreatywność przy wyborze gry i roli a nie sposobie w jaki się ją opisze xD.
   Dzięki za odpowiedź :D.

   Usuń
  3. Kreatywność we wszystkim - formie, roli, grze. Rozrzut w pracach był naprawdę duży, od zostania literką w Scrabble po buhaja w Great Western Trail, od wierszyków po opowiadania. Nie skreślaliśmy żadnej z odpowiedzi i gier ze względu na długość/wybrany tytuł/odjechaną rolę :P. Mając więcej nagród chętnie nagrodziłbym z połowę prac, chociaż cieszę się, że udało się ich zebrać aż 16 :).
   - W.

   Usuń
  4. To naprawdę gratuluję pomysłowości, z samych opisów te prace brzmią ciekawie :).
   I jeszcze raz gratuluję zwycięzcom.
   °.*\( ˆoˆ )/*.°

   Usuń
 4. Chyba, że tylko ja zrozumiałam że chodzi o prostą odpowiedź na pytanie w jakiej grze chciałbyś się znaleźć i dlaczego i jaką rolę byś tam pełnił i dlaczego. I, że nie ma miejsca na własną interpretację xD.
  Jeśli tak to przepraszam :(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proste odpowiedzi też były - jednych fantazja poniosła bardziej, drugich mniej, ale wszystkie pracy czytaliśmy z przyjemnością i braliśmy pod uwagę :).
   - W.

   Usuń
 5. Może opublikujecie wygrane prace?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nas o to ktoś pytał, niestety w regulaminie zapomniałem o punkcie mówiącym o publikacji prac - musiałbym go zmieniać i pisać do laureatów z prośbą o zgodę na publikację. Szczerze mówiąc nie bardzo mi się to widzi, bo i tak mam logistyczne wyzwanie teraz z wysyłką nagród (przesłanie adresów, dopilnowanie, że wszyscy dostaną nagrody itd.). No i byłoby to sporo tekstu, bo łącznie jest tego kilkanaście stron.

   Przyznam, że pobawiłbym się w to, gdyby wśród nagrodzonych był ktoś, kogo znamy osobiście (wiadomo, żeby uniknąć wszelkich podejrzeń), ale akurat trójka znajomych wysyłająca zgłoszenia nie załapała się na listę finalistów. Ale wyciągnęliśmy wnioski z komentarzy na blogu - przy kolejnym podobnym konkursie wyraźnie zaznaczę maksymalną objętość prac i wspomnę o dopuszczalnych różnych formach. Dorzucę też punkt do regulaminu, że prace laureatów będą opublikowane. A że zbliżają się urodziny bloga, to o jakimś konkursie na pewno pomyślimy :P.
   - W.

   Usuń
  2. Zgadzam się, brak publikacji nagrodzonych prac bardzo rozczarowuje :( Szkoda, bo konkurs bardzo mi się podobał (choć nie zostałam nagrodzona) i jestem bardzo ciekawa, jak inni podeszli do tematu.

   Usuń