piątek, 24 lutego 2017

Nowości i zapowiedzi od Naszej Księgarni

http://planszowki.blogspot.com/2017/02/nowosci-i-zapowiedzi-od-naszej-ksiegarni.html

Nasza Księgarnia idzie za ciosem i po pierwszych tytułach planuje kolejne. Wydawnictwo przesłało nam informację o marcowych premierach oraz jednej zapowiedzi na maj. Szczegóły w rozwinięciu wpisu! [W.]

W połowie marca kolejne nasze nowości… i kolejna niespodzianka przygotowana dla graczy!

W grach WIELKA UCIECZKA i TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA gracze znajdą płócienne woreczki. Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę, że taki woreczek to prawdziwy skarb. Można do niego spakować grę i wygodnie zabrać w podróż lub na spotkanie z przyjaciółmi. 

Na przykład zmieszczą się do niego elementy aż czterech (!) naszych gier: DOMEK NA DRZEWIE, FABRYKA ROBOTÓW, GRA NA EMOCJACH, BANKRUT. 4 gry w 1 woreczku – idealne rozwiązanie na weekendowe spotkania z przyjaciółmi.

Wielka ucieczka

Autor: Leo Colovini
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30 min
Format pudełka: 260 x 260 x 60 mm
Sugerowana cena: 89,90 zł

„Wielka ucieczka” to nowa wersja gry „Cartagena”, klasyka wśród gier rodzinnych. Gra wzbogacona jest o kilka wariantów, które można swobodnie łączyć ze sobą i podstawową wersją rozgrywki.

Nowa wersja gry pojawi się w blisko 20 krajach, ale polskie wydanie jako jedyne posiadać będzie inną szatę graficzną, zdecydowanie atrakcyjniejszą od wydania międzynarodowego.

Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, ponieważ nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej. Czasami trzeba się cofnąć, aby zdobyć przedmioty przydatne w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.

Zdobyte nagrody:
2014 r. – NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy)
2002 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (Holandia)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (nominacja, Niemcy)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA RODZINNA (rekomendacja, Niemcy)

Twardy orzech do zgryzienia

Autor: Nestor Romeral Andres
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 min
Format pudełka: 200 x 200 x 45 mm
Sugerowana cena: 59,90 zł

Autor gry Nestor Romeral Andres jest znany wielu graczom na całym świecie, a jego gry logiczne wydawane pod marką „nestorgames” od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jedną z najlepszych jest „Twardy orzech do zgryzienia”, czyli polska edycja gry „Sugar Gliders”. Pomimo prostych zasad gra wymaga planowania kilku ruchów do przodu. Świetna gra zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących graczy.

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć tylko jeden orzech, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę. Prawdziwa gratka dla wszystkich lubiących pogłówkować!


W maju wydajemy GEJSZE, czyli tajwańską grę HANAMIKOJI. Gra właśnie została nominowana przez serwis BoardGameGeek do nagrody GOLDEN GEEK w kategorii „Najlepsza gra 2-osobowa”.

Gra posiada piękne ilustracje, które zachowamy również w polskim wydaniu. Zmienimy jedynie okładkę – przedstawiać będzie gejsze występujące w grze. GEJSZE dołączą do naszej serii gier w małych i bardzo wygodnych pudełkach: DOMEK NA DRZEWIE, FABRYKA ROBOTÓW i BANKRUT.DOMEK NA DRZEWIE zbiera świetne oceny w recenzjach, gra cieszy się dużą popularnością wśród graczy i wielu z nich dopytuje nas o dodatki, które były dostępne w wersji amerykańskiej. Odpowiadamy więc: polską wersję wydaliśmy od razu z dodatkami. W pudełku gracze znajdą zarówno dodatek „Budki dla ptaków”, jak i „Tajne zadania”. Oba dodatki jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę.

1 komentarz:

  1. Liczba graczy, przynajmniej dla mnie idealna. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń