wtorek, 15 listopada 2016

Nowa steampunkowa talia kart w serii Excellent!

http://planszowki.blogspot.com/2016/11/nowa-steampunkowa-talia-kart-w-serii.htmlWśród jesiennych nowości Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiły się karty Steampunk, inspirowane estetyką czasów wiktoriańskich i okresu rewolucji przemysłowej. Talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, znanej z dbałości zarówno o piękny wygląd kart, jak również o ich jakość i trwałość. Stworzeniem klimatycznych ilustracji zajęła się Elwira Pawlikowska.

"Wyobraźcie sobie, że historia potoczyła się nieco innym torem niż w rzeczywistości. Zamiast latać po świecie samolotami, korzystamy ze sterowców; zamiast bić się o ropę naftową, korzystamy z potęgi pary; zamiast rozwijać technologię komputerową - wykorzystujemy osiągnięcia techniczne czasów wiktoriańskich. Jeśli potraficie zamknąć oczy i wyobrazić sobie taką rzeczywistość, to brawo, własnie wkroczyliście do świata steampunku. (...)

Steampunk wiąże się ze spojrzeniem w przeszłość (i alternatywnymi wizjami historii), nie zaś z wybieganiem myślą w przyszłość. U jego źródeł znajdują się XIX-wieczne powieści przygodowe oraz powieści groszowe – często niezwykłe i sensacyjne, kierowane do szerokiej publiki, zawierające opisy niesamowitych przygód i wynalazków.


Ojcami chrzestnymi steampunku są znani pisarze przygodowi z XIX wieku, m.in. Juliusz Verne („W 80 dni dookoła świata”, „Podróż do wnętrza Ziemi”, „20 000 mil podmorskiej żeglugi”), Herbert George Wells („Wehikuł czasu”), Edgar Rice Burroughs (autor cyklu powieści o Marsie i eksplorującym go Johnie Carterze) czy Edgar Allan Poe."

(fragment dołączonej do kart broszury dot. steampunku autorstwa Zwierza Popkulturalnego)

Na naszych nowych kartach ożywiamy steampunkowe fantazje, zabieramy Was w podróż do magicznej epoki wiktoriańskiej. Spotkacie parowce, sterowce, szykowne damy i eleganckich dżentelmenów klimatycznie zilustrowanych przez Elwirę Pawlikowską (Grim Dream). Pozwólcie porwać się wyobraźni i poczujcie niesamowitą atmosferę XIX wieku.

Zawartość pudełka:

  • talia 55 najwyższej jakości kart do gry
  • broszura z zasadami 5 gier karcianych
  • broszura na temat steampunku autorstwa Zwierza Popkulturalnego


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza