wtorek, 4 października 2016

Twardziele z La Cosa Nostry - rozwiązanie konkursu

http://planszowki.blogspot.com/2016/10/twardziele-z-la-cosa-nostry-rozwiazanie.htmlKONIEC LA COSA NOSTRY!, MAFIA POWSTRZYMANA!, KIM JEST TAJEMNICZY BOHATER? Nagłówki z pierwszych stron gazet nie pozostawiały wątpliwości. Ktoś zajął się La Cosa Nostrą. Nikt jednak nie wiedział kto powstrzymał młodych, szalonych i spragnionych krwi gangsterów. To robota starych bossów - twierdzili niektórzy. To był bohater, który spadł z nieba! Tak było, widziałem - zapewniali inni. Z nieba? Jakiego nieba? On wyszedł z kanałów, kawał kanalii, niewybredna morda... Żaden z niego heros - przekonywali sceptycy. Podejrzenia mnożyły się, a przecież sprawa była oczywista...

Spośród wielu świetnych i pomysłowych zgłoszeń musieliśmy wybrać jedno. Nie było łatwo, a Wasze wizje zaskakiwały, bawiły i skłaniały do refleksji - były to nie tylko zwykłe opisy, ale i wierszyki, obrazki, grafiki. Wśród odpowiedzi przewijały się postacie ze wszelkich możliwych gier: związane z literaturą, historyczne, typowo planszówkowe i abstrakcyjne. 

Czytając Wasze zgłoszenia braliśmy pod uwagę nawiązania do stojącego przed bohaterami zadania, pomysłowość i to, czy dana postać mogłaby zagrozić bezwzględnym gangsterom. Przekonać nas musiał więc sam wybór, jak i i jego uzasadnienie. Nie zwracaliśmy uwagi na to, z jakiej gry pochodzi postać - skupialiśmy się głównie na opisach. Po dwóch długich debatach podjęliśmy tę trudną decyzję i uznaliśmy, że w zakresie zwalczania mafii najbardziej zaufalibyśmy...


ŚMIERCI z gry Świat Dysku: Ankh-Morpork. Wybrał go Łukasz Harwaziński! Przekonały nas argumenty o obowiązkowości i sumienności tego bohatera oraz rozważania na temat innych postaci, które - w przeciwieństwie do ŚMIERCI - nie poradziłyby sobie z tym zadaniem. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
Swoimi odpowiedziami zgotowaliście nam twardy orzech do zgryzienia!

Dostaliśmy sporo zgłoszeń, więc nie byłem w stanie odpowiadać na nie i potwierdzać otrzymania wiadomości. Wszystkie otrzymane e-maile zakwalifikowały się do konkursu (część z Was dosyłała fotki w osobnych wiadomościach, niektórzy przesyłali zgłoszenia w załącznikach), wszystkie załączniki odczytaliśmy :).

Sponsorem nagrody w konkursie jest wydawnictwo Baldar! Dziękujemy!
http://wydawnictwo.baldar.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza