czwartek, 1 września 2016

Nadchodzi smakowita gra TOP Kitchen!

http://planszowki.blogspot.com/2016/09/nadchodzi-smakowita-gra-top-kitchen.html
Comber jagnięcy, stek z tuńczyka czy homar w sosie ziołowym? A do tego szczypta szafranu, trufli czy wanilii? - w naszej kuchni oferujemy wyłącznie najlepsze dania i niezapomniane smaki...

TOP Kitchen to smakowita gra planszowa o gotowaniu, zarządzaniu kuchnią i menu w eleganckich restauracjach przeznaczona dla od 2 do 4 osób.

Gracze wcielają się w szefów kuchni i rywalizują pomiędzy sobą o to, kto zdobędzie większy prestiż. W tym celu tworzą wykwintne dania i kupują niezbędne składniki oraz przyprawy w emocjonującej walce o jak najlepsze ceny. 

Gracze, wyposażeni w produkty oraz przydatne ulepszenia kuchenne, przystępują do gotowania potraw z napływających zamówień. Szykowanie dań odbywa się poprzez radosne rzucanie kośćmi i modyfikowanie wyników. Dzięki talii kart akcji szefowie mogą zagrywać natychmiastowe bonusy, psuć szyki przeciwnikowi incydentami, rozbudowywać zaplecze gastronomiczne kuchni czy inwestować karty dla późniejszych zysków. Chef z największą liczbą zdobytych punktów prestiżu wygrywa.

Jak wygląda rozgrywka?

Gra trwa od 2 do 4 rund, a każda runda dzieli się na 3 fazy:
  • Przygotowanie - gracze otrzymują karty akcji, stałe wpływy pieniężne, a także wybierają z kart menu potrawy, które wprowadzą do restauracji w tej rundzie
  • Zakupy - poprzez licytację gracze ustalają kolejność zakupów, po czym nabywają wymagane dla potraw składniki i przyprawy w Markecie oraz budują ulepszenia kuchni
  • Gotowanie - gracze po kolei rzucają na patelnię kośćmi (reprezentującymi odpowiednie dla konkretnej potrawy składniki) próbując wyrzucić potrzebny sukces. Na tabeli gotowania szefowie zarządzają napływającymi od klientów zamówieniami. 

W pudełku z grą znajdziemy:

  • 150 kart - w tym 60 kart menu, 15 kart przypraw i 75 przeróżnych kart akcji
  • 90 kości w siedmiu kolorach reprezentujących podstawowe grupy składników kulinarnych
  • dużą planszę Marketu, oraz 4 mniejsze plansze dla każdego z graczy przedstawiające kuchenny blat
  • patelnię z tworzywa służącą za tackę do rzutów oraz znacznik aktywnego gracza
  • ponad 50 żetonów waluty, znaczniki graczy, rundy, stojaki na karty, instrukcję itp.

I Ty możesz przyczynić się do wydania gry!


12 września na Wspieram.to wystartuje kampania gry TOP Kitchen. Już za miesiąc możecie przyczynić się do wydania tego prawdziwie autorskiego projektu - bez Was on nie powstanie!:) Zakreślamy tę datę w kalendarzach :)

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o grze na facebook’owej stronie projektu, do dyskusji forum Gry-planszowe.pl oraz do aktywności na stronie gry na BGG.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza