piątek, 5 sierpnia 2016

Orlean 22 sierpnia na Wspieram.to!

http://planszowki.blogspot.com/2016/08/orlean-22-sierpnia-na-wspieramto.html
Wyobraź sobie średniowieczną Francję zaklętą na planszy, a w niej tętniące życiem miasto Orlean nad Loarą. Czy widzisz handlowe trakty, rzeki, którymi spławia się towar, kupieckie domy i panujący wokół zgiełk? Wszędzie: mnisi, kupcy, cieśle, rycerze.

Gra Orlean to wspaniała gra strategiczna w której, przenosząc się do centralnej Francji okresu średniowiecza, będziesz zabiegał o powiększenie swoich wpływów. Wykorzystasz w tym celu wszystkie możliwe sposoby, a pomogą Ci w tym najęci przez Ciebie: farmerzy, naukowcy, budowniczowie, kupcy, rycerze, mnisi. Będziesz mnożył swoje bogactwa i wpływy. Rycerze ochronią twoje ekspedycje. Cieśle zbudują domy handlowe. Dzięki mnichom i ich wiedzy dokonasz cudów w nauce, a także wykorzystasz ich do pracy w różnych dziedzinach.

A teraz najlepsza wiadomość. Już od 22 sierpnia możesz stać się częścią tego rozległego świata. Wydawnictwo Baldar rusza z projektem wydania polskiej edycji gry Orlean autorstwa Reinera Stockhausena na portalu Wspieram.to. Warto nadmienić, że gra jest na 22. miejscu listy gier strategicznych na BGG i została m.in. nominowana do nagrody Kennerspiel des Jahres 2015.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, będzie jednak możliwość dokupienia dodatku dla 5 gracza.
Więcej szczegółów będziemy ujawniać wraz ze zbliżającą się kampanią.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza