wtorek, 17 maja 2016

Smoczy wyścig (Ogry Games) - unboxing

http://planszowki.blogspot.com/2016/05/smoczy-wyscig-ogry-games-unboxing.html
Smoczy wyścig - jak nietrudno domyślić się po okładce - to gra skierowana raczej do młodszych graczy. Zanim jednak będziecie mieli okazję przeczytać jak przyjęła się u nas rzućcie okiem na kilka zdjęć elementów gry.


Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: około 30-60 minut
Wydawca: Ogry Games
Tematyka: smoki, wyścigi
Główna mechanika: draft, zbieranie zestawów, różne zdolności graczy, poruszanie po planszy, modularna plansza


Grę przekazało nam wydawnictwo Ogry Games.

O co w tym chodzi?

Smoczy wyścig oparty jest na mechanice draftu. Mechanika ta polega na na rozdaniu wszystkim graczom wskazanej liczby kart, z których każdy wybiera sobie jedną, a resztę przekazuje osobie siedzącej obok. Czynność tę powtarza się do momentu rozdania wszystkich kart. W Smoczym wyścigu w ten sposób dobiera się smoki, dzięki którym można poruszać się po złożonym z kafelków torze. Ten kto w ciągu 7 rund doleci najdalej - wygra grę. Z grubsza tyle, a w szczegóły zagłębimy się w recenzji, która powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

Pierwsze spojrzenie:

Z okładki niewielkiego pudełka łypią na nas cztery całkiem sympatyczne smoki. Nawet ten dziwny modliszkowaty ma przyjazne spojrzenie ;). Ilustracja jest całkiem ładna - kolorowa i utrzymana w stylu mogącym kojarzyć się z animacjami skierowanymi do dzieci. Na odwrocie Smoczego wyścigu znajdują się informacje m.in. o czasie gry i liczbie oraz wieku osób, do których jest ona skierowana. Znalazło się też miejsce na spis zawartości pudełka.

Nie wszystkie smoki są tak przyjemne i urocze jak te z okładki (szczególnie ten zielony, na dole po lewej)

Wrażenia:

Elementy są przyjemne dla oka, co jest raczej dużym atutem w planszówce przeznaczonej dla młodszych graczy. Ilustracje kart smoków zmieniają się wraz ze wzrostem ich mocy - od uroczych stworzeń widocznych na okładce pudełka po groźniejsze i poważniejsze gady, które można znaleźć po jego bokach. Patrząc na niektóre z nich mam pewne wątpliwości, czy nie są zbyt "straszne" jak dla sześciolatków - z drugiej jednak strony nie mamy do czynienia z takimi dziećmi, więc to czysto teoretyczne przypuszczenia. Patrząc od strony technicznej - karty są całkiem fajnej jakości, kafelki planszy również. W naszym pudełku trafiły się jednak dwa lekko uszkodzone pionki smoków - jednemu (białemu) brakuje pyska, a jasnozielony ma trochę "pogiętą" nogę.

Plusy:

 • ładne ilustracje
 • kolorowa
 • porządne karty i kafelki
 • fajne pionki smoków...

Minusy:

 • ... z których dwa w naszym egzemplarzu były trochę "niedorobione"
 • ilustracje smoków na kartach wyższego poziomu są poważniejsze i straszniejsze od  tych z okładki

Zawartość pudełka i zdjęcia:

 • 64 karty smoków
 • 12 pionków smoków
 • 12 płytek toru
 • 6 dwustronnych kart bohaterów
 • 8 kart trofeów
 • instrukcja
Rewersy kafelków toru (odkrywają się w czasie gry)
Karty trofeów


Grę przekazało nam wydawnictwo Ogry Games. Dziękujemy!
http://ogrygames.com/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza