środa, 19 sierpnia 2015

Zostań bossem, zbuduj zabójcze lochy, zdobądź dusze bohaterów! Zapowiedź gry Boss Monster wydawnictwa Trefl.

Zaczęło się od fascynacji starymi, klasycznymi grami wideo, potem pojawił się pomysł...

A gdyby tak odwrócić stereotypowe role i wcielić się w potwora, który ma za zadanie zwabić i zgładzić bohaterów, odebrać im dusze? Czy nie było by fajnie gdyby potwory, czyli rywalizujący ze sobą gracze, budowali lochy z pułapkami, śmiertelny tor przeszkód dla bohaterów? Bracia Johnny i Chris O'Neal postanowili zebrać środki na przygotowanie gry "Boss Monster" za pomocą crowdfundingowego serwisu Kickstarter. Opowiedzieli o swoim pomyśle gry karcianej utrzymanej w stylu pixel art i z niepokojem czekali na odzew internautów. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, ale obawiali się, że to za wysoka suma. ​Okazało się, że...zabrali ją w ciągu 24 godzin. Niespodziewanie fabuła i zamysł gry spodobał się tak bardzo, że w rezultacie udało się zebrać ponad 200 tysięcy dolarów.

W 2013 roku gra zadebiutowała na amerykańskim rynku gier i okazała się rewelacyjna. Twórcy nie spodziewali się aż tak wielkiego sukcesu (sprzedano niemal 30000 egzemplarzy). Wkrótce bracia rozpoczęli prace nad kolejną częścią, powstała też aplikacja z grą na urządzenia mobilne. 

Teraz słynny "Boss Monster" trafia do Polski - tytuł ukaże się już 9 września. 

Za polską edycję gry odpowiada Fabryka Kart Trefl-Kraków. "Boss Monster" uzupełni serię Trefl Joker Line.​​
Gracze wcielają się w rolę potężnych bossów, którzy rządzą podziemiami i łakną krwi ciekawskich bohaterów. Za pomocą kart komnat budują swoje lochy, przez które musi przejść bohater.

"Boss Monster posiada zniewalającą pikselową grafikę. Każda karta to absolutne arcydzieło"
Arek Lewandowski, Kostkarnia u Kostka

"Chcecie zagrać w coś szybkiego i wesołego, ale i trochę pokombinować? Boss Monster jest dla was."
Tomasz "Gambit" Dobosz,  Rebel Times


Dla wszystkich fanów retro gier jako ciekawostka link do wywiadu z twórcą gry "Boss Monster" tutaj oraz jej filmowa prezentacja.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza