wtorek, 9 czerwca 2015

Portal - nowości wydawnicze i Wesoła Farma


W ostatni weekend Portal ogłosił swoje plany, więc oddajemy głos wydawnictwu i prezentujemy Wam informację prasową na temat nowych gier oraz wydanej niedawno Wesołej Farmy! :)

W ubiegły weekend odbyła się firmowa impreza wydawnictwa gier planszowych Portal Games o nazwie PortalCon!

Co pół roku ekipa Portal Games organizuje specjalny konwent dla wszystkich swoich fanów i nie tylko. Podczas trwania imprezy nie tylko, można zagrać w gry wydawnictwa ale również w najnowsze tytuły jak i prototypy gier. Podczas 8h zabawy z Portal Games odbywa się również prelekcja o nowościach wydawniczych jak i warsztaty dla sklepów!

W tę sobotę ogłosiliśmy nasze nowe tytułu!

W linii wydawniczej 2Pionki pojawią się następujące gry!The Three Little Pigs  to prosta i przezabawna gra kościana typu "push your luck" dla całej rodziny. W swojej turze próbujemy uzyskać najlepszą kombinację drzwi, okien i dachów do swojego kochanego domku! Lecz pamiętajcie, że zły wilk czyha i w każdym momencie może zdmuchnąć wasz mały domek!

·      Liczba graczy: 2-5
·      Wiek: 7+
·      Czas rozgrywki: 20 min
·      Rodzaj gry: Gra rodzinna

Baba Yaga jest szybko i zabawną grą typu memory dla całej rodziny. Gra została okraszona grafiką jednej z najbardziej znanych słowiański opowieści o złej Baba Jadze!

·      Liczba graczy: 2-4
·      Wiek: 6+
·      Czas rozgrywki: 15 min
·      Rodzaj gry: Gra rodzinna
 

The hare and The Tortoise zwariowana gra wyścigowa przy, której pobawią się wszyscy członkowie rodziny. W grze każdy z graczy ma swoich dwóch liderów wyścigu, którym kibicuje i którym stara się pomóc w wyścigu!


·      Liczba graczy: 2-5
·      Wiek: 7+
·      Czas rozgrywki: 20 min
·      Rodzaj gry: Gra rodzinna


Bongo to zwariowana gra kościana gdzie gracze rzucają wspólną pulą kości i starają się odkryć o jakie zwierze przetrwało w tej rundzie. Symbole na kościach wzajemnie się wykluczają i podają informacje, które kości zwierząt wypadają z rozgrywki, a które pozostają w grze!

·      Liczba graczy: 2-8
·      Wiek: 8+
·      Czas rozgrywki: 15 min
·      Rodzaj gry: Gra imprezowaIstambuł to gra ekonomiczna w, której gracze dowodzą grupie kupców i ich asystentów przemierzających 16 lokacji bazaru. Każda z lokacji pozwala graczom na wykonanie innej akcji od handlu towarami, poprzez ulepszanie swoich kontaktów, kończąc na kupnie rubinów. Gracz który pierwszy zbierze 5 rubinów wygrywa grę!

·      Liczba graczy: 2-5
·      Wiek: 10+
·      Czas rozgrywki: 40-60 min
·      Rodzaj gry: Gra ekonomicznaZapraszamy do podziemi to gra karciana z elementem "push you luck", w której gracze wspólnie szykują się do wyprawy w tytułowe lochy! W grze gracze prowadzą jednego wspólnego bohatera  Gracz w swojej turze dobiera kartę z wierzchu wspólnej tali i wybiera czy dokłada potwora do wspólnych podziemi czy odrzuca go i tym samym niszczy jeden z ekwipunku bohatera. Gracz, który ostatni spasował musi wejść do podziemi z nadzieją, że nie stanie mu się żadna krzywda!

·      Liczba graczy: 2-4
·      Wiek: 10+
·      Czas rozgrywki: 30 min
·      Rodzaj gry: Gra karciana


Portal Games wyda również parę gier pod swoim szyldem!Yomi jest karcianą grą utrzymaną w konwencji bijatyk znanych z konsol czy też komputerów osobistych. Gra testuje Twoje umiejętności w przewidywaniu oraz planowaniu. W grze Yomi występuje znany mechanizm papier, nożyczki, kamień. Postacie wyprowadzają ciosy, blokują, unikają czy też w końcu rzucają przeciwnikiem o ziemie. Wszystko to by wykonać najbardziej spektakularne combo!

·      Liczba graczy: 2
·      Wiek: 10+
·      Czas rozgrywki: 30 min
·      Rodzaj gry: Gra karcianaWaleczne Piksele 3 to dwuosobowa gra taktyczna. Każdy z graczy ma do dyspozycji identyczne talie składające się z 25 kart. Gracze wcielają się w dowódców starających się zwyciężyć w starciu oddziałów.

·      Liczba graczy: 2
·      Wiek: 12+
·      Czas rozgrywki: 30 min
·      Rodzaj gry: Gra karcianaKonwój maszyn Molocha wyruszył w kierunku Nowego Jorku. Elektroniczny mózg podjął decyzję – rozłożona na wschodnim wybrzeżu metropolia musi zostać zrównana z ziemią.

·      Liczba graczy: 2
·      Wiek: 10+
·      Czas rozgrywki: 30 min
·      Rodzaj gry: Gra karciana


Stronghold jest grą planszową przeznaczoną dla 2-4 graczy, która opowiada historię oblężenia twierdzy Skanja na zachodzie Agarii. Gracze dzielą się na obozy Najeźdźcy oraz Obrońcy i przystępują do walki o to, jak kronikarze zapiszą tą bitwę w kronikach. Z każdą upływającą turą Najeźdźca traci Punkty Chwały na rzecz Obrońców, których dzielna postawa skrzętnie odnotowywana jest w annałach.

·      Liczba graczy: 2 - 4
·      Wiek: 10+
·      Czas rozgrywki: 120 min
·      Rodzaj gry: Gra karciana

Osadnicy Narodziny Imperium: Atlantydzi  to pierwszy dodatek frakcyjny do gry Osadnicy Narodziny Imperium. Mieszkańcy Atlantydy wprowadzają do świata gry naukę i technologię, dzięki którym poszczególne budowle zaczynają funkcjonować znacznie lepiej i wydajniej.

·      Liczba graczy: 1 - 5
·      Wiek: 8+
·      Czas rozgrywki: 45-90 min
·      Rodzaj gry: Gra karciana

Podczas rozgrywki w Statki, łupy, kościotrupy rzucamy specjalnymi kośćmi, by rozgrywać bitwy, grabić kupców a następnie w portach rozwijać statki i werbować członków załogi.

·      Liczba graczy: 2 - 5
·      Wiek: 8+
·      Czas rozgrywki: 45-90 min
·      Rodzaj gry: Kościana gra rodzinnaWesoła Farma

Portal Games jest gliwickim wydawcą gier planszowych istniejącym na polskim i zagranicznym rynku od 15lat. Zasłynął z przepełnionych klimatem grami, wymagającą mechaniką w swoich grach oraz grami z mnóstwem wyborów.

Po 15 latach funkcjonowania na rynku, Portal Games otwiera nową linię wydawniczą 2Pionki. Nowemu wydawnictwu przyświeca cel popularyzacji gier planszowych dla osób, które nie miały styczności do tej pory z planszówkami. 2Pionki to polski wydawca gier planszowych, w jego portfolio znaleźć będzie można gry rodzinne, gry imprezowe oraz lekke gry familijne.

Jednym z pierwszych tytułów wydanych w tym roku jest rodzinna gra ekonomiczna Wesoła Farma.Wesoła Farma to wciągająca gra ekonomiczna dla dzieci w wieku szkolnym. Każdy z młodych graczy posiada własną farmę, na której hoduje owce, króliki, krowy i świnki. W swoim ruchu gracz może zdecydować się na to by sadzić rośliny, by zbierać plony, by karmić zwierzęta, czy udać się na targ, by kupić nasiona kolejnych sadzonek. Każde ze zwierząt lubi inny pokarm, a każda z roślin ma inny okres zbiorów – i właśnie dzięki tym zmiennym młodzi gracze będą musieli podejmować ciekawe i ważne wybory, decydować co zasiać, kiedy zbierać i które zwierzęta nakarmić.

Wesoła Farma w nienachalny, interesujący sposób uczy właściwego planowania, przekazuje podstawową wiedzę na temat zarządzania zasobami. Po kilku rozgrywkach w Wesołą Farmę dzieciaki nie będą miały żadnych problemów, by planować wydatki ze swojego kieszonkowego!

Wesoła Farma została zaprojektowana przez Oleksandra Nevskiego oraz Olega Sidorenko, twórców przeboju Tajemnicze Domostwo i w 2014 roku otrzymała nominację do nagrody Origins 2014 Best Children Game.Autorzy: Oleksandr Nevskiy i Oleg Sidorenko Wiek: 8+
Ilość graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 30 minut SCD: 69,95

Oficjalna strona gry.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza