piątek, 12 czerwca 2015

Planszówkowe wieści: 106 (10-11 czerwca 2015)

Dzisiaj znów mamy dla Was informację od Portalu, tym razem na końcu wieści, a nie w osobnym wpisie :) Nie bójcie się, poza informacją zebraliśmy standardową paczkę newsów.

 

 

 

Wideorecenzje i podcasty:


Recenzje:

Unboxingi:

  • :(

Inne:

Wydawnictwa:

Konkursy:


Wydarzenia:

Crowdfunding:

Informacja prasowa (Portal): Oto historia konfliktu, w którym stawką było przetrwanie całych wiosek i wszystkich ich mieszkańców. Stuletnie przymierze pokojowe właśnie dobiegło końca i wodzowie dwóch nienawidzących się na zabój klanów zebrali swoich najlepszych i najbardziej śmiercionośnych wojowników.

 

Każda grupa za cel obrała sobie zrównanie z ziemią wioski przeciwnika. Zwyciężą ci, którzy wykażą się większym sprytem i szybkością.

Do sprzedaży trafiła nasza pierwsza japońska micro gra Pojedynek Ninja!

Pojedynek ninja jest dwuosobową abstrakcyjną grą zawierającą kości. Każdy z graczy otrzymuje zestaw 10 wojowników takich samych wojowników. Dzięki czemu gracze posiadają takie same zaplecze strategiczne. Każdy z wojowników występuje w 3 kolorach o wartościach 1-3 oraz trójkolorową karę bossa o wartości 4.


W swojej turze gracz rzuca kośćmi w trzech kolorach i porusza do trzech swoich jednostek, gdzie niebieska kość porusza niebieskiego wojownika, czerwona kość porusza czerwonega powjownika, a zielona zielonego. Poruszanie karty wojownika, który ma na sobie inne karty pozwala poruszyć całym stosem! Jeśli w wyniku ruchu wojownicy spotkają się na swojej drodze rozgrywana jest walka. W walce udział bierze pierwszych dwóch wojowników ze stosu każdego gracza. Wynik walki rozstrzygany jest za pomocą schematu papier, nożyczki, kamień oraz wartości kart.

Pierwszy gracz który pokona wszystkich wojowników przeciwnika albo dotrze do jego wioski wygrywa!

Oficjalna strona gry.
Strona gry na serwisie BGG.
Strona produktu w sklepie portalgames.pl


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza