piątek, 13 marca 2015

Planszówkowe wieści: 69 (11-12 marca 2015)

Czwartek zdecydowanie zdominowała informacja o śmierci Sir Terrego Pratchetta, autora dziesiątek książek (m.in. popularnego Świata Dysku). Autor od lat zmagał się z alzheimerem, zmarł w wieku 66 lat. Pozostanie jednak w pamięci fanów literatury (a dzięki grom także planszówek) jako jedna z najwybitniejszych postaci współczesnej fantastyki.

Pod koniec newsów znajdziecie informację od Fabryki Gier Historycznych. Ich Odbudowa Warszawy w przyszłym tygodniu wystartuje z kampanią crowdfundingową.

 

Wideorecenzje i podcasty:

Recenzje:

Unboxingi:

  • Nope.

Inne:

Wydawnictwa:

Konkursy:


  • Rozwiązanie konkursów jubileuszowych Board Times, zadania: 1 i 2.

Wydarzenia:

Crowdfunding:

  • ...

Informacja prasowa:

Fabryka Gier Historycznych informuje, że długo oczekiwana kampania „Odbudowy Warszawy 1945-1980” ruszy w przyszłym tygodniu. FGH przygotowuje super ofertę dla kilkudziesięciu pierwszych osób, które wesprą ich projekt, więc śledźcie uważnie nasze doniesienia, abyście nie przegapili startu kampanii. Natomiast my już dziś publikujemy logotyp gry. Możecie go zobaczyć poniżej:

Czy słyszeliście czym jest rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality)? W „Odbudowie Warszawy 1945-1980” ta technologia zostanie wykorzystana. FGH do gry doda aplikację Augmented Reality, dzięki której każdy będzie mógł obejrzeć budynki występujące na kartach jako modele 3D, które “wyrosną” z kart. Aplikacja będzie dostępna na smartfonach oraz tabletach z systemem iOS oraz Android.

Warto podkreślić, że aplikację wykorzystaną w „Odbudowie” będzie można ściągnąć za darmo ze strony FGH. Ze względu na duży walor edukacyjny tego rozwiązania wydawcy „Odbudowy” chcą, aby aplikacja była w pełni bezpłatna – każdy zainteresowany powinien móc obejrzeć wspaniałą architektury stolicy na swoim smartfonie!

Więcej informacji o „Odbudowie Warszawy 1945-1980” znajdziecie na stronie gry:
www.wydawnictwofgh.pl/nasze-gry/odbudowa-warszawy-1945-1980/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza