środa, 4 marca 2015

Planszówkowe wieści: 65 (2-4 marca 2015)

Tym razem złapałem jednodniowy poślizg, czego efektem są newsy nie tylko z poniedziałku i wtorku, ale też środy.

Poza standardową dawką wieści na końcu wpisu znajdziecie informację na temat Odbudowy Warszawy 1945-1980 od Fabryki Gier Historycznych. Grę będzie można niedługo znaleźć na Wspieram.to :) Wywiad z autorami tej planszówki przeprowadziła Board Game Gril, link znajdziecie w sekcji Inne.

No i przy FGH pozostając nie można nie wspomnieć o końcu ich akcji na Kickstarterze, podczas której udało się zebrać ponad 120 tysięcy dolarów (600% początkowo potrzebnej kwoty).

Wideorecenzje i podcasty:

Recenzje:

Unboxingi:

Inne:

Wydawnictwa:

Konkursy:


Wydarzenia:

Crowdfunding:

Informacja prasowa:

Fabryka Gier Historycznych jeszcze w marcu tego roku wystartuje z kampanią crowdfundingową gry „Odbudowa Warszawy 1945-1980”. Dziś na stronie wydawnictwa pojawiła się oficjalna zapowiedź i potwierdzenie tej informacji. 
 
„Odbudowa Warszawy 1945-1980” to gra Piotra Grzymisławskiego i Łukasza Szopki – będzie to ich planszowy debiut. Jak najszybciej i najtrafniej opisać „Odbudowę”? Najprościej powiedzieć, że to gra rodzinna z wariantem zaawansowanym dedykowanym koneserom gier i geekom. Zasady gry są proste i przejrzyste – w grę mogą zagrać nawet 10 latkowie. Wariant familijny trwa ok. 60 minut, zaawansowany – 120 minut.Celem gry jest odbudowa zniszczonej po II wojnie światowej stolicy Polski. Gracze wcielają się w pracowników Biura Odbudowy Stolicy i decydują o tym, gdzie powstaną dostępne w grze budynki. Wśród nich są takie perełki architektury jak Filharmonia Narodowa, Pałac Ministra Skarbu, Pałac Kultury i Nauki czy Pawilon Wystawowy SARP. Za stawianie budynków gracze otrzymują punty zwycięstwa. Kto na koniec gry będzie miał ich najwięcej, wygrywa. 
 
Aby poznać więcej szczegółów o grze, zapraszamy na stronę: www.wydawnictwofgh.pl/nasze-gry/odbudowa-warszawy-1945-1980/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza