piątek, 5 grudnia 2014

Planszówkowe wieści: 32 (3-4 grudnia 2014)

Tak długich wieści nie było już od jakiegoś czasu. Królują recenzje, zarówno te filmowe, jak i pisane. Dodatkowo pod koniec Planszówkowych wieści znajdziecie nową kategorię - Crowdfunding - w której będę się starał zamieszczać linki do trwających zbiórek. Ponadto pod newsami pojawiła się tym razem informacja na temat gry 1919: The Noble Experiment, którą można wspierać na platformie Polakpotrafi.pl.


 

Wideorecenzje i podcasty:

Recenzje:

Unboxingi:

Inne:

Konkursy:

Wydarzenia:

Wydawnictwa:

Crowdfunding:

  • Nowa kategoria w newsach, która będzie zawierała linki do aktualnie trwających akcji na polskich stronach crowdfundingowych.
  • Portal do 22 grudnia zbiera na Kalendarz gracza.
  • Planszóweczka.pl do 13 stycznia zbiera na Zamki Szalonego Króla Ludwika.
  • W ramach Gry o Pomysł do 30 grudnia trwa zbiórka na 1919: The Noble Experiment. Niżej informacja prasowa na temat gry.
Chcesz zostać następcą Ala Capone? Chcesz produkować nielegalną whisky? Chcesz walczyć z prohibicją?

Ruszyła zbiórka na wydanie wyjątkowej gry ekonomicznej osadzonej w latach 20. ubiegłego wieku. Do 30 grudnia możecie wesprzeć dwóch debiutantów w ich staraniach o wydanie “1919: The Noble Experiment”.
Grafika

Jest rok 1919, po wielkiej kampanii społecznej, właśnie uchwalono w Stanach Zjednoczonych prohibicję. Ustawa, która zabraniała sprzedawać oraz produkować alkohol miała szczytne założenia. Nie przewidziano jednak, że każdy zakaz da się jakoś obejść.
Celem rozgrywki jest uzbieranie jak największej liczby Punktów Prestiżu, które dostajemy za dostarczanie do lokali nielegalnie wyprodukowanej whisky. Aby być szybszym niż Twoja konkurencja, musisz sprawnie zarządzać zasobami i talentami swoich pracowników.

Gra wciąga atmosferą przestępczego podziemia, nielegalną whisky, klimatycznymi grafikami i łatwymi do zrozumienia zasadami. Zagraj o prestiż i ugaś pragnienie tysięcy!
Gra dla 2-4 graczy.
Czas: ok. 60 minut.
W ramach zbiórki na Polakpotrafi.pl grę “1919: The Noble Experiment” można kupić w promocyjnej cenie 49 zł!!Grę będzie można przetestować na najbliższej edycji Pionka - gliwickiego spotkania z grami planszowymi (13-14 grudnia 2014). Michał i Jarek, autorzy gry, chętnie wyjaśnią jej zasady. Więcej informacji o wydarzeniu na
http://pionek.org/

Pod tym linkiem znajdą Państwo film promujący całą akcję: https://www.youtube.com/watch?v=jRoT3C69X3c

Zapraszamy na stronę projektu, gdzie zobączą państwo gameplay, opisy nagród i wiele więcej: www.polakpotrafi.pl/1919

Walcz z prohibicją! Ugaś pragnienie tysięcy!

Gra powstaje w ramach “Gry o Pomysł”. Jest to wspólna inicjatywa wydawnictwa Black Monk Games oraz portalu Polakpotrafi.pl. Ma ona na celu wspieranie młodych twórców gier oraz debiutantów na rynku, przy wydawaniu ich tytułów. Ich pierwsza akcja odniosła wielki sukces. “iGranie z Gruzem” uzbierało prawie 74 tysiące złotych i wkrótce trafi do wspierających.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza