wtorek, 30 września 2014

Planszówkowe wieści: 4 (28-30 września 2014)

Ściana tekstu przed Wami, czyli newsy z okresu niedziela-wtorek. Sporo tego się nazbierało. Zapraszam do lektury!

Wideorecenzje i podcasty:

Slavika: Równonoc została zrecenzowana przez Board Games TV.
Na kanale również recenzja kościanej gry Tenzi, która rozgrywana jest w czasie rzeczywistym. Szybsze rzuty i zręczność zadecydują o wygranej. Gra oferuje kilka trybów, czy też minigier.
54. odcinek podcastu 2 Pionki. W materiale recenzja Sztuki Wojny (gry, nie traktatu o wojnie ;)) i przedessenowe wspomnienia o targach z 2013 roku.
Szoguna zrecenzowali autorzy Gradania.
Pina Pirata (z ~ nad "n" ;)) to temat kolejnego odcinka Melanżownia TV. Karcianka nie wzbudziła zachwytu w autorach, na szczęście humor poprawić mogło nieodłączne recenzjom piwo ;)
Psych Dropsy zrecenzował Wookie.
Kolejny vlog od Portalu.O tytule 5 lat Strongholda.

Recenzje:

Gra Wstępna zrecenzowała Pana Lodowego Ogrodu. Bazująca na prozie Jarosława Grzędowicza gra została sfinansowana dzięki corwdfundingowi.
Board Times zrecenzował dodatek do Ewolicji - Pochodzenie gatunków.
Wtorkowy wieczór, a ja siedzę i piszę newsy... Takie życie. A grę, o tym tytule (Takie Życie) zrecenzowano na Polterze. Celem tej ładnie wyglądającej karcianki jest odgadywanie zagadek, co sprawia, że jest to raczej coś w stylu wspólnej zabawy, niż gry.
Karcianka Zero zrecenzowana na Ciekawych Grach.
Recenzja elektornicznej wersji Galaxy Truckera pojawiła się na Świecie Gier Planszowych. Coś w sam raz na autobusowe podróże, czy czekanie w kolejkach.
ŚGP informuje także o wynikach International Gamers Awars. Nagrody zdobyły Rosyjskie Koleje (gra wieloosobowa) oraz Limes (gra dwuosobowa).
Gra Reinera Knizi, Korsar, została zrecenzowana na blogu Zagramy.
W dzisiejszym zestawieniu sporo gier o dalekowschodnich klimatach. Taką pozycję opisuje także Tycjan zajmując się Sztuką Wojny.
Dodatek do Cyklad - Hades - w ramach cyklu Panteon na planszy recenzują autorzy bloga Pełną parą. W tekście o tym jakie nowinki wprowadza rozszerzenie. Wygląda na to, że Hades to pozycja niemal obowiązkowa dla fanów podstawki.
Scheherezade zrecenzowała kościaną wersję Banga!
Z ostatniej chwili - już po napisaniu newsów dostałem wiadomość, że na Planszówkach okiem PowerMilka pojawiła się recenzja Walecznych Pikseli. Zdradzę, że gra spodobała się autorowi. Dlaczego? Musicie zajrzeć do recenzji ;)

Inne:

Siódmy scenariusz do autorskiej kampanii Łzy Zapomnianych do Mage Knighta pojawił się na blogu W pajęczej sieci. Przygoda zmierza ku końcowi, a prezentowany scenariusz jest już przedostatnim.
W pajęczej sieci przeczytacie także o grach z przecen. Nowy cykl ma pokazać, że taniej nie znaczy gorzej ;)
PowerMilk zamieścił relację z Coperniconu z punktu widzenia planszówkowego maniaka. Zdjęcia zarówno z Coperniconu, jak i z Bydgoskiej Nocy Planszówek znajdziecie tutaj - link.
Trzecia część prezentacji ciekawych gier, które pojawią się na Essen. For2players przedstawiają gry innych wydawnictw niż niemieckie.
Wrażenia z rozgrywki w Pośród Gwiazd prezentowane są w Borsuczym warsztacie.

Konkursy:

Konkurs na blogu Pełną parą. Do zgarnięcia najnowsza gra Portalu – Osadnicy: Narodziny Imperium. Odpowiedzi wysyłać można do 4 października.
Tworząc biografię wielbłądów można wygrać Przebiegłe Wielbłądy. Konkurs na Games Fanatic trwa do niedzieli 5 października.

Wydawnictwa:

Do 6 października można głosować na najlepszą alternatywną kartę zakończenia do Talismana. W zestawieniu konkuruje 10 kart, a na nagrodę Galakta przeznaczyła Krainę Ognia, czyli najnowszy dodatek do gry.
Galakta opublikowała również wyniki Otwartych Mistrzostw Polski w Star Wars LCG. Gratulacje dla zwycięzców!
Portal prezentuje zapowiedź Botów, dodatku do Tezeusza: Mrocznej Orbity.
Bard informuje o nowych grach, które trafiły do sprzedaży. Są nimi Kurze Wojny: Zemsta Lisów oraz Zombeasts. W sklepach znajdziecie też wersję podróżną Geniusza.
Na Games Fanatic prezentowane są nowości wydawnictwa Tactic. Wśród nich, oprócz gier z serii iKnow, pozycje dla najmłodszych graczy.

Wydarzenia:

4 października odbędzie się druga edycja Planszówek na Narodowym. Okazja do zobaczenia stadionu i pogrania. Żeby tylko dach był zamknięty w razie deszczu ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza